DLACZEGO NOCNE WIZYTY W TOALECIE ZABURZAJĄ TWÓJ SEN?
Nocne wstawanie, aby oddać mocz, może wydawać się błahym problemem. W rzeczywistości ma poważne konsekwencje dla Twojego zdrowia i samopoczucia. Nawet jedna taka pobudka w nocy zmniejsza jakość Twojego snu. A zła jakość snu prowadzi do rozdrażnienia, problemów z koncentracją, braku sił na treningi, wzmożonego apetytu, a także do uczucia ogólnego zmęczenia. To tylko początek długiej listy problemów, które mogą się pojawić, gdy Twój sen jest regularnie zaburzany.
Nocne wstawanie – dlaczego jest problemem?
Niestety, nocne wstawanie do toalety może prowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych, takich jak zaburzenia pracy tarczycy, insulinooporność, a nawet problemy z cyklem miesiączkowym. Może też dojść do rozregulowania rytmu dobowego, co prowadzi do problemów z zasypianiem, braku energii, a w skrajnych przypadkach nawet do depresji.
Nie trenuj późnym wieczorem i nie podejmuj czynności, które wzbudzają w Tobie wiele emocji:
Jeżeli do zasypiania z telefonem w ręce lub przed ekranem wielkiego telewizora, dołożysz fakt, że dopiero godzinę wcześniej skończyłaś trening lub inną stymulującą Cię aktywność fizyczną, to masz prawdziwy „wir hormonalny”. Twój organizm w takim przypadku już jest w 100% przekonany, że to nie noc, tylko początek lub środek dnia. Ustawia się więc w tryb gotowości i działania. W takim trybie pęcherz ma funkcjonować prawidłowo, a nie zwiększać swoją zdolność do magazynowania moczu.
Kolację zjedz 2 godziny przed snem, a ostatni łyk wody staraj się zrobić godzinę przed zaśnięciem
Obfita kolacja bogata w produkty półpłynne lub kolacja wysokokaloryczna i ciężko strawna, która spowoduje, że nie tylko będziesz wstawać w nocy ze względu na pęcherz, ale też nie będziesz mogła spać, bo Twój organizm będzie musiał trawić olbrzymią ilość pokarmów to gwóźdź do trumny z napisem „Rytm Dobowy”. Dlatego staraj się jeść 2 godziny przed zaśnięciem, a jak masz możliwość to nawet 3. Stawiaj na produkty zawierające jak najmniej płynów i lekkostrawne. Dla porównania jak wybierasz źródło węglowodanów, to lepiej wybrać wafle ryżowe lub Fit Snack niż ziemniaki i makaron.
Stosuj suplementy wspomagające sen i regulujące rytm dobowy
Jak zastosujesz 4 poprzednie rozwiązania, to to rozwiązanie jest już przysłowiową wisienką na torcie. Ta porada sprawi, że Twój sen będzie zdecydowanie lepszy, a tym samym ilość odwiedzin w toalecie w jego trakcie powinna wynosić zero. Z suplementów dość nieoczywista rekomendacja, czyli produkt NO STRESS, zawierający opatentowany i przetworzony enzymatycznie wyciąg z kłączy szparagów o tajemniczo brzmiącej nazwie ETAS®. I mogłabym tutaj pisać o jego zdolnościach wpływających na redukcję stresu i poprawiających jakość snu, ale lepiej zrobię dwie rzeczy:
- zostawię Ci link do artykułu o ETAS® https://www.alicjajanowicz.com/szparagi-na-dobry-sen-i-mniejszy-stres/
- zostawię Ci kilka opinii moich klientek o produkcie NO STRESS
Pamiętaj, że regularne wstawanie w nocy to sygnał, że coś może być nie tak. Nie traktuj tego jako coś normalnego. Zadbaj o swój sen – to klucz do lepszego zdrowia i samopoczucia!
Artykuł ten nie jest przeznaczony do diagnozowania, ani leczenia chorób. Nie jest alternatywą do kontaktu z lekarzem, ani nie nakłania do zaprzestania leczenia. Zastosowanie się do treści zawartych w tym artykule jest wyborem czytelnika i przejmuje on pełną odpowiedzialność za swoje czyny.